نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

بهترین هاچ‌بک‌های داغ دنیا

تصویر شاخص هاچ‌بک‌های مطرح

هاچ‌بک‌های سریع در رده‌ی ماشین‌های پرفرمنس قرار می‌گیرند. آن‌ها می‌توانند لذت داشتن یک ماشین اسپرت را با هزینه‌ای به مراتب کمتر از ماشین‌های ورزشی به شما بدهند.

هاچ‌بک‌های داغ یا هاچ‌بک‌های سریع در رده‌ی ماشین‌های پرفرمنس قرار می‌گیرند، هاچ‌بک‌های سریع می‌توانند لذتِ داشتن یک ماشین اسپرت را با هزینه‌ای به مراتب کمتر از ماشین‌های ورزشی به شما بدهند. هاچ‌بک‌های پرتحرکِ گذشته مثل: رنو کلیو Williams و پژو ۲۰۵ GTi و گلف GTI و فورد اسکورت Cosworth از بهترین‌ها بودند و انتخابشان بین بقیه، آسان بود، ولی الآن قضیه فرق کرده و انتخاب از بین این همه هاچ‌بک خوب سخت شده است. هاچ‌بک‌ها در کلاس‌های مختلفی عرضه می‌شوند، قدرت‌ها واقعاً متغیر هستند و انتخاب بین این همه ماشینِِِ بااستعداد، کار هر کسی نیست؛ ولی ما کار شما را آسان کردیم، این‌ها ده تا از بهترین سوپرماشین‌هایی هستند که توسط مجله انگلیسی Evo آزمایش شده‌اند:
رتبه دهم. نسل هفتم گلف GTI
نسل جدید این ماشین قوانین جدیدی را نسبت به رقبای خودش وضع کرده است، از شاسی خیلی خوب MQB فولکس واگن استفاده کرده و فرمانش هم بسیار تیز و سرحال عمل می‌کند. هماهنگی، چسبندگی، وقار، چابکی، این ماشین همه‌ی خصوصیات را دارد. GTI بهترین هاچ‌بک داغ نیست، ولی بدون شک یکی از سردمداران این کلاس به حساب می‌آید.
موتور ۲ لیتری توربو در حالت استاندارد ۲۱۷ اسبِ بخار نیرو تولید می‌کند ولی اگر راضی نمی‌شوید، با پرداخت ۹۸۰ پوند بیشتر، بسته‌ی پرفرمنس شامل ۱۰ اسب بخار بیشتر و دیسک ترمزهای بزرگتر و دیفرانسیل لغزش محدود را سفارش بدهید.
رتبه نهم. سئات لئون کوپرا ۲۸۰
برای شروع باید گفت که این ماشین از همان موتوری استفاده می‌کند که در دماغه‌ی گلف R دیده می‌شود، با این تفاوت که برخلاف گلف R دیفرانسیل جلو هست و کارخانه، برای جای‌گذاری این قلب تپنده در سینه کوپرا ۲۸۰، آن را دست‌خوشِ تغییراتی کرده و قدرت با کمی کاهش به ۲۷۶ اسب بخار رسیده است.
مجموعه‌ی تعلیق با تنظیمِ سه‌مرحله‌ای، دست شما را در انتخاب سختی و نرمی باز گذاشته است و هم‌چنین دیفرانسیل لغزش محدود این ماشین هر زمان که تشخیص بدهد، میتواند تمام نیروی این موتور چهار سیلندر توربو شارژر را فقط به یک چرخ انتقال بدهد. این ماشین را با گیربکس مجهز به کلاچ دوبل سفارش بدهید. ضرر نمی‌کنید! در این صورت شتاب صفر تا صد را هم در ۵.۷ ثانیه پر می‌کنید. قیمت ۲۶,۹۴۰ پوندی لئون کوپرا ۲۸۰، در حدود ۳۰۰۰ پوند از برادرش گلف R ارزانتر است.
لئون کوپرا ۲۸۰ با زمان ۷:۵۸.۴ رکورد سریعترین ماشین دیفرانسیل جلوی استاندارد دنیا را تو پیست نورنبرگ از آن خودش کرده که این یعنی اوج هماهنگی! این ماشین یک ملکه است که البته یادش رفته یک‌سری از تجهیزات را به‌صورت استاندارد همراه خودش بیاورد، ولی در هر صورت ماشینی خانوادگی است با شیفت‌های سریع که در جهنم سبز، از امثال E92 BMW M3 و Audi R8 V8 پیشی می‌گیرد!
رتبه هشتم. پژو ۲۰۸ GTI
قرار است این ماشیت میراث‌دارِ پژوهای اسپرت باشد؟ شاید!
موتور ۱.۶ لیتری توربو ۱۹۷ اسب بخار نیرو تولید می‌کند که برای رساندن سرعت این ماشین در ظرف ۶.۸ ثانیه از صفر به صد کفایت می‌کند. این ماشین هم‌زمان با رنو اسپرت کلیو ۲۰۰ معرفی شد؛ ولی برخلاف رنو، با یک گیربکس شش دنده‌ی دستی عرضه می‌شود و به جای آن پدال شیفترهای رنو، مسلماً مرحله‌ی جدیدی از زیبایی را از خود بر جای می‌گذارد.
رتبه هفتم. فورد فوکوس ST
فورد نتوانست مدل فوق‌العاده‌ی RS را تا زمان تست برای ما آماده کند ولی در نبود آن، خروجی ۲۴۷ اسب بخاریِ ST کار ما را راه انداخت. این مدل به بازار آمده تا با Golf GTI سرو کله بزند و در دو آزمایش قبلیِ ما این ماشین تاج افتخارات GTI را دزدید! فورد با این مدل، روی خط حساس و باریک پیروزی افتاده و هر روز با فوکوس ST جلوتر می‌رود. پویایی این ماشین به حدی است که حسابی شما را به وجد می‌آورد و آن‌قدر معقولِ که می‌توانید به عنوان یک ماشین روزمره از آن استفاده کنید.
این ماشین با شرایطی که داره، برنده‌ی رقابت قیمت هم هست: ۲۱,۹۹۵ پوند!
رتبه ششم. سوزوکی سویفت اسپرت
این، ماشین مورد علاقه‌ی ما در قدرتِ زیر ۱۵۰ اسب بخار است.
جعبه‌ی جمع‌وجور ۱۳۴ اسبی که با قیمت ۱۳,۷۴۹ پوند پیشنهاد می‌شود. دارای موتوری ۱.۶ لیتری و فرمانی دقیق و تندوتیز و گیربکس شش دنده‌ی دستی است. سویفت در کلاس خودش، راحتی فراوانی برای شما به ارمغان می‌آورد.
رتبه پنجم. ب ام و M۱۳۵i

اگر در جستجوی یک هاچ بک پیچیده و در عین حال لوکس هستید، ب‌ام‌و جواب شماست. وقتی سال گذشته M۱۳۵i و مگان ۲۶۵ با هم درگیر شدند، رنو بهتر ظاهر شد؛ ولی این‌که ب‌ام‌و آپشن‌های رفاهی بیشتری دارد، مساله‌ای انکار ناشدنی است.
موتور ب ام و دو سیلندر بیشتر دارد و با حجم ۳ لیتری توربواش، ۳۱۶ اسب بخار خروجی دارد که علاوه بر صدایی گوش‌نواز، بسیار هم سریع است. این ماشین دیفرانسیل عقب هم هست که در نتیجه بالانس بهتری نسبت به رقبای دیفرانسیل جلویش به شما هدیه می‌کند. چه این ماشین را با جعبه‌دنده‌ی شش سرعته‌ی دستی سفارش بدهید و چه اتوماتیک هشت سرعته، باید بدانید که به هر حال ماشین چابکی است. ناگفته نماند که قیمتش هم ۳۰۰۰۰ پوند است.
رتبه چهارم. مینی John Cooper Works GP

نسل دوم مینی GP خشمگینتر از قبل شده و حسابی از خجالت جاده‌های پردست‌انداز بریتانیا در می‌آید!
صندلی‌های عقب این ماشین به اتاق نشیمن آقای کوپر انتقال یافته و فقط دو صندلی دارد که با قیمت ۲۸۷۹۰ پوندی، ارزشی نزدیک به ب ام و M135i دارد؛ با این تفاوت که ۱۰۰ اسب بخار از ب ام و کمتر دارد. ولی خُب، از این ماشین فقط ۲۰۰ عدد ساخته خواهد شد که همین مسئله عیار کار را بالا می‌برد. این مدل بهترین و هیجان‌انگیزترین GP است که تا به حال تولید شده.
رتبه سوم. فورد فیستا ST

فوردهای سریع بیشینه‌ای وسیع در هاچ‌بک‌های تندوتیز دارند و حالا برای کلاس میانی فورد آبی‌پوش مدل فیستاST در آزمایش ما حضور دارد. موتور ۱.۶ لیتری توربو با ۱۷۹ اسب بخار که به خوبی با دیفرانسیل جلو مچ شده، این ماشین را در هر شرایطی چابک و تندوتیز و با دقت نشان می‌دهد و با قیمت ۱۶۹۹۵ وندی‌اش، حدود ۲۰۰۰ پوند از رقبایش ارزانتر است.
برای این ماشین ارزشمند حتماً بسته‌ی پرفرمنس Mountune را به قیمت ۵۹۹ پوند سفارش بدید و منتظر معجزه‌ی ۳۳ اسب بخار اضافی‌اش باشید!
رتبه دوم. رنو اسپرت مگان ۲۶۵

چند سالی است که رنو بهترین سوپر هاچ‌بک‌ها را تولید می‌کند. مدل کلیو ۲۰۰کاپ دیگر تولید نمی‌شود، اینجاست که به سراغ برادر بزرگترش، یعنی مگان ۲۵۶ رفتیم که به‌همراه گلف R از بهترین‌های این کلاس هستند. این ماشین که از پهلو شبیه به ماشین‌های کوپه است، با موتور ۲ لیتری توربو ۲۶۱ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و با شاسی کم‌نظیر مگان، از عهده‌ی هر پیچی بر می‌آید، البته به شرطی که شما هم تحملش را داشته باشید!
تجربه نشون داده که این ماشین را با دیفرانسیل لغزش محدود مکانیکی‌ باید سفارش داد که در این‌صورت قیمتش به ۲۷۰۰۰ پوند می‌رسد. به نظر ما بیشتر خریداران مگان ۲۶۵، این ماشین را به‌خاطر ظاهرش خریداری می‌کنند.
رتبه اول. نسل هفتم فولکس واگن گلفR

مدل جدید گلف GTI ماشین خوبی است، درواقع یکی از بهترین‌هاست. تعجب می‌کنید اگر بگوییم مدل R چقدر با ۲۹۷ اسب بخار و چهار عدد چرخ محرک می‌تواند بهتر باشد!
گلف R چندین مرحله از GTI بالاتر است. شتاب و چسبندگی‌اش و مهمتر از همه، شور و هیجانی که به شما منتقل می‌کند، از خیلی جهات یادآور مدل‌های سوبارو ایمپرزاهای WRX STI و میتسوبیشی‌های EVO است. شما جاده‌های پرپیچ‌وخم را جلوی خود می‌بینید و دوست دارید به پیچ‌ها حمله کنید، این دقیقاً همان کاری است که گلف R برای شما انجام می‌دهد!

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *