نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

چه خبر از هند؟!

تصویر شاخص برندهای هندی

تیونری با نامِ JA Motorsport یک تاتا نانو را تا سر حدِ مرگ تقویت کرده است. تاتا نانو لقب‌دارِ ارزان‌ترین خودروی دنیاست. این خودرو در حالت عادی مجهز به موتوری…

تغییر جنسیت به سبک JA Motorsport

تیونری با نامِ JA Motorsport یک تاتا نانو را تا سر حد مرگ تقویت کرده است. تاتا نانو که لقب‌دارِ ارزان‌ترین خودروی دنیاست، در حالت عادی مجهز به یک موتور دو سیلندر با توان ناچیز ۳۸ اسب بخار است، ولی حتی همه‌ی این‌ها باعث منصرف‌شدن JA Motorsport از این تصمیم شوم نخواهد شد! موتور ۱.۴ لیتری درنظرگرفته‌شده برای این ماشین، هم‌اکنون ۲۳۰ اسب بخار قدرت دارد و به جای نهایت سرعتِ ۱۰۵ کیلومتری‌اش در حالت استاندارد، می‌تواند تا ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد.
تقریباً هیچ کجای این خودرو از دست این تیونر در امان نمانده است. بدنه‌ی اسپرت کاملاً با فایبرگلاس ساخته شده و چراغ‌های جلو و عقب دودی شده و برای افزایش ایمنی، علاوه بر استفاده از رول‌کیج از سیستم ترمز اسپرت AP Racing بهره‌گیری شده است. در داخل تاتا از یک جفت صندلیِ اسپرت ریکارو به علاوه پدال‌ها و غربیلک فرمان اسپرت استفاده شده و برای پایین‌آوردن وزن هم، صندلی عقب به انباری JA منتقل شده است!

بازگشت بتمن

همه چیز از علاقه‌ی شدید تیم ‌Executive Modcar Trendz به بت‌موبیل شروع شد. یک مرسدس S کلاس عریان می‌شود و کالبدِ سیاه بتمن بر روی شاسی آن جاخوش می‌کند! ماشین ساخته‌شده توسط این تیونرِ هندی شباهت زیادی به ماشین بتمن در فیلم “Batman Returns” محصول سال ۱۹۹۲دارد؛ با این تفاوت که نسخه‌ی اصلی بر روی شاسی شورولت ایمپالا شکل گرفته بود. اطلاعات فنی این ماشین سیاه هنوز اعلام نشده ولی طول و عرض و ارتفاع آن به‌ترتیب ۶۶۲۱، ۲۲۳۹۷ و ۱۳۰۰ میلی‌متر هستند.


منبع: indianautosblog.com


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *