نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

فولکس‌واگنِ فیلم Fast and the Furious حراج شد

تصویر شاخص فولکس‌واگن سریع و خشمگین

فولکس‌واگن جتا مدل سال ۱۹۹۵، که در اولین مجموعه از ساخته‌های “سریع و خشمگین” به سال ۲۰۰۱ حضور یافته بود، در حراجی “Barrett-Jackson” ماه آینده به فروش خواهد رسید

فولکس‌واگن جتا مدل سال ۱۹۹۵، که در اولین مجموعه از ساخته‌های “سریع و خشمگین” به سال ۲۰۰۱ حضور یافته بود، به حراج می‌رود. اگر شما از طرفداران این مجموعه باشید حتما این فولکس‌واگن را به رانندگی “Jesse” در کل‌کل‌های خیابانی به یاد می‌آورید.

vw-jetta-fast-and-the-furious (4)

در واقع صاحب فعلی این ماشین آقای (Frankie Muniz) که خودش یک بازیگر آمریکایی و اهل ماشین‌بازی است، قرار است ماه آینده این فولکس‌واگن به یاد‌ماندنی را در حراجی بهفروش برساند. در زیرِ کاپوت این خودرو یک موتور دو لیتری ساخته‌ی فولکس با گیربکس چهار دنده‌ی اتوماتیک آرمیده است، که البته به نظر من این مشخصات با یک خودروی سریع و خشمگین در تناقض است! ولی در نمای خارجی با زیرس‍پری عقب و جلو و رکاب‌های جانبی و چراغ اسپرت و رینگ و لاستیک‌های سایز بزرگ و آینه‌ها و اسپویلر اسپرتِ صندوق عقب، کاملا حال و هوای یک نمونه‌ی دگرگون شده را دارد. این اتومبیل کاملا شما را به حال و هوای اولین ساخته از مجموعه‌ی “F&F” می‌برد. حتی برچسب‌ها همان‌گونه که در فیلم به نمایش درآمدند، درست همانجا بر روی بدنه جاخوش کرده‌اند. ماشین‌بازها این فیلم را بیشتر از ساخته‌های دیگرِ این مجموعه دوست دارند، که صد‌البته فیلنامه‌ی قوی‌تر و استفاده از جلوه‌های ویژه‌ی کمتر و در عوض بهره‌گیری از هنر رانندگان حرفه‌ای و یک‌دوجین ماشین دوست‌داشتنی در آن و بدون‌ِ‌شک حضور شخص “پاول واکر” بیش از پیش به تقویت حس نوستالژی گرایی آن کمک کرده‌اند.

vw-jetta-fast-and-the-furious (3)

مهم‌تر از همه در مورد این فولکس‌واگنِ جتا، امضای (Chad Lindberg) بازیگر نقش “Jessie” راکب خودرو در فیلم و (Rob Cohen) کارگردان توانمند این فیلم و دست‌آخر امضای بازیگر فراموش‌ناشدنی (Paul Walker) بر پیکره‌ی این خودرو است که ارزش آن را دوچندان می‌کند.این خودرو در تاریخ ۲۳ الی ۳۱ ژانویه‌ی سال ۲۰۱۶ در حراجی “Barrett-Jackson” به فروش خواهد رسید. قیمت پایه برای فروش آن هنوز مشخص نیست.

vw-jetta-fast-and-the-furious (2)

منبع: Barrett-Jackson


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *