نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

رکورد نورنبرگ رینگ زده شد!

تصویر شاخص مینی کوپر تیونینگ شده

پیست نورنبرگ رینگ آلمان از سال ۱۹۲۷ شروع به کار کرده و ۲۰/۸۱ کیلومتر طول دارد. بیشتر خودروسازان مراحل تست را پیش از معرفی رسمیِ محصول در این پیست انجام می‌دهند.

پیست نورنبرگ رینگ Nordschleife آلمان از سال ۱۹۲۷ شروع به کار کرده و با طول ۲۰/۸۱ کیلومتر هر ساله پذیرای تعداد بی‌شماری از خودروها است. بیشتر خودروسازان مراحل تست را پیش از معرفی رسمی محصول در این پیست انجام می‌دهند و هم‌چنین زمان طی‌کردن یک دور در این پیست برای هر خودرو، امروزه جایگاه ویژه‌ای نزد علاقه‌مندان خودرو دارد. اخیراً یک خودرو توانسته رکورد پیمودن یک دور این پیست رو در گروه ماشین‌های دیفرانسیل جلو کمی جابه‌جا کند!
خودروی موردبحث از برند مینی با تیونینگ جان کوپر می‌باشد که توسط Schirra موتورینگ باز هم دچار تغییراتی شده و قدرت اون از ۲۱۱ به ۲۹۰ اسب بخار رسیده. سایر تغییرات انجام‌گرفته بر روی این خودرو عبارتند از: دیفرانسیل لغزش محدود مارک Drexler، کیت تعلیق KW، لاستیک‌ها با مارک پیرلی Direzza 03G و هم‌چنین با اعمال تغییراتی در جهت رژیم لاغری، وزن این ماشین با ۱۷۵ کاهش به ۱۰۰۵ کیلوگرم رسیده است. این ماشین یک دور رو با زمان ۷ دقیقه و ۴۴ ثانیه طی می‌کند که ۱۰ ثانیه سریع‌تر از پرچم‌دار قبلی این گروه، یعنی رنو مگان RS۲۷۵ تروفیR است.
البته زیاد خوشحال نباشید! چرا که ثبت این رکورد توسط یک ماشین تغییریافته انجام گرفته، پس متاسفانه به صورت رسمی در هیچ کجا ثبت نخواهد شد!
منبع: sportauto.de

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *