نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

گرانترین اگزوز دنیا چند؟

تصویر شاخص اگزوز کاستوم بوگاتی ویرون

شرکت QuickSilver که به عنوان طراح و سازنده‌ی کارآمدترین و البته گران‌ترین سیستم‌های اگزوز در دنیا مشهور است، از گران‌ترین اگزوزِ افتر‌مارکت خود پرده‌برداری کرد.

شرکت بریتانیاییِ QuickSilver که به عنوان طراح و سازنده‌ی کارآمدترین و البته گران‌ترین سیستم‌های اگزوز در دنیا مشهور است، از گران‌ترین اگزوزِ افتر‌مارکت پرده‌برداری کرد. این قطعه که در حدود ۴۱ هزار دلار یا ۱۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده، برای ابرخودرویِ بوگاتی گرند اسپرت ویتس تدارک دیده شده است. در گران‌ترین اگزوزِ دنیا برای کاهش وزن از تیتانیوم استفاده شده که بعد از نصب صدایی اعجاب انگیز را به بوگاتی هدیه می‌کند. کارخانه سازنده همچنین می‌گوید که تنها سازنده‌یِ اگزوز افترمارکت در سراسر دنیا برای خودروی مذکور است.

 Quick Silver

هنوز اطلاعات دقیقی از مقدار بازدهی این سیستم منتشر نشده، که البته برای یک خودروی W16 و ۸ لیتری که در حالت استاندارد ۱۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند، چندان مهم نیست. بوگاتی گرند اسپرت ویتس به کمکِ چهار توربوشارژر صفر تا صد را در ۲.۶ ثانیه پر می‌کند و با قابلیت دستیابی به حداکثر سرعتِ ۴۱۰ کیلومتر بر ساعت به عنوان سریعترین رودستر تولیدی در دنیا مطرح است.

منبع:Quick Silver Exhaust System


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *