نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

اصیل و قدرتمند از دیار ژرمن‌ها

تصویر شاخص مرسدس‌بنز SL73 AMG

R129 در سال ۸۴، توسط جان تام‌فورد طراحی گردید و ۵ سال بعد به بازار فروش راه‌یافت و مجموعا تا سال ۲۰۰۲ در حدود ۲۱۳ هزار دستگاه از آن در سراسر دنیا به فروش رسید.

شناخت من از مرسدس SL (با کد اتاق R129) بر می‌گردد به دوران کودکی‌ام، آن سال‌ها که پدرم از مسافرت برگشته بود یکی از آن‌ها را به عنوان سوغاتی برای پسرش آورده بود! بدنه‌ی آن به رنگ سفید بود و سپرها و قسمت پایینی درب و تریم داخلی به رنگ خاکستری بودند. آن مرسدسِ اسباب‌بازی خاطرات خوشی را برای من رقم زد، جایی نمی‌شد که آن را به همراه خود نبرم و همیشه آن‌را در جایی پارک می‌کردم که کمتر گردوخاک بخورد! از سرنوشت آن چیزی به خاطرم نمانده است، شاید آن را در باغچه‌ی خانه‌امان چال کرده باشم یا به کسی بخشیده باشم، یا شاید تکه‌تکه‌اش کرده‌ام و به سطل زباله انتقالش داده‌ام! ولی هر چه که بود باعث شد که این نسل از تمامی نسل‌های SL برایم دوست‌داشتنی‌تر باشد. نسل چهارم SL در سال ۸۴ میلادی توسط جان تام‌فورد طراحی گردید و ۵ سال بعد به بازار فروش راه‌یافت و مجموعا تا سال ۲۰۰۲ در حدود ۲۱۳ هزار دستگاه از آن در سراسر دنیا به فروش رسید.

Mercedes Benz SL73 AMG (1)

راستش را بخواهید طرح قسمت جلوی آن بیشتر از عقبش به دل بنده می‌نشیند. طراحی قسمت جلو شبیه به یک جنتلمن می‌ماند که کت‌وشلوار Alexander Amosu به تن کرده و لبخند ملیحی به شما می‌زند و البته این هیچ شباهتی با لبخند‌های ابلهانه‌ی MVM110 ندارد! در طول سال‌های تولید ۱۳ مدل موتور مختلف بر روی آن قابل انتخاب بود که مدل ۲.۸ لیتری با ۱۹۳ اسب‌بخار به عنوان ضعیف‌ترین نمونه، در تضاد کامل با موتور ۷.۳ لیتریِ آ ام گ با ۵۱۸ اسب‌بخار قدرت به عنوان قوی‌ترین نمونه بود. بله درست مشاهده کردید! یک موتور V12 با ۵۱۸ اسب‌بخار خروجی برای یک رودستر دو نفره‌ی لوکس، در آن سال‌ها معجون عجیب و غریبی بود که مرسدس به کمک آ ام گ به خورد ملت می‌داد. در واقع نمونه‌های آ ام گ در چهار مدل مختلف بر روی این اتاق عرضه شدند که نمونه‌ی SL73 از تمامی آن‌ها قوی‌تر و کمیاب‌تر است، چرا که در خلال سال های ۹۹ تا ۲۰۰۱ فقط در تعداد ۸۵ دستگاه تولید شد، در آن زمان همکاری این دو کمپانی در سال‌های اولیه‌اش بود و به همین علت تیراژِ تولید مدل‌های آ ام گ انگشت‌شمار بود.

مقاله مرتبط: معرفی سریع‌ترین ب‌ام‌و تاریخ+ کلیپ

Mercedes Benz SL73 AMG (4)

در سال‌های تولید این مدل، شایعه شده بود که ۵۰ دستگاه از SL 73 توسط سلطانِ برونئی خریداری شده و مستقیم از درب کارخانه به آنجا فرستاده شده که هنوز راست یا دروغ آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد! این ماشین دو تُنی در زمان خودش خیلی سریع و خشمگین بود و فراری را در جیب فرو می‌کرد. نهایت سرعت آن ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت بود و در ۴.۸ ثانیه از صفر به صد می‌رسید. مصرفِ بنزین آن در شهر ۲۵ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است، که باعث می‌شود برای استفاده‌ی روزمره‌ از این اتومبیل با احتیاط استفاده کنید! مشابه پیشرانه‌ی این خودرو با قدرت‌های بالاتر در خودروهای سوپراسپرت پاگانی نصب می‌شوند. با بکارگیری این موتور و طراحی شاسی و تعلیقِ بی‌نقص، پاگانی تا به حال فاتح مسابقات بسیاری بوده است.

موتور 7.3 لیتری AMG بر روی پاگانی زوندا S

موتور ۷.۳ لیتری AMG بر روی پاگانی زوندا S

جرمی کلارکسون در سال ۲۰۰۱ یکی از آن‌ها را در برنامه‌ی پربیننده‌ی تاپ‌گیر مورد عنایت قرار داد، از قابلیت‌های SL73 با ۷۵۰ نیوتن‌متر گشتاور، بدون شک آیتم تولید هوای مه‌آلود است و جرمی هم که در این زمینه استاد است! او علاقه‌ی شدیدی به ساخته‌های مرسدس‌بنز دارد و چندین مدلِ مختلف از این برند را هم تا به حال داشته است. ناگفته نماند که قیمتِ فروش مدل‌های کم کارکرد SL 73 در حال حاضر به بیش از ۱۵۰ هزار دلار می‌رسد.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *