نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

Mercedes-AMG GT به روایت اعداد

تصویر شاخص مرسدس amg gts

در این خودرو درب‌ها به صورتِ معمولی باز می‌شوند، درب‌های مدل گالوینگ در مدل SLS که از مدلِ پرآوازه‌ی ۳۰۰SL برگرفته شده بود، باعثِ فخرفروشی فراوانی بودند، ولی…

صفر: در این خودرو هیچ دربِ گالوینگی وجود ندارد و درب‌ها به صورتِ معمولی باز می‌شوند، درست است که درب‌های مدل گالوینگ در مدل SLS که از مدلِ پرآوازه‌ی ۳۰۰SL برگرفته شده بود، باعثِ فخرفروشی فراوان بود، ولی درب‌های معمولی ارزان تر و سبک‌تر هستند و علاوه بر این، ورود و خروج راحت‌تر است.

۲: دو توربو! موتورِ کاملا جدیدِ M۱۷۸ که بر رویِ AMG GT نصب می‌شود، ۴ لیتر حجم دارد، و از اتحاد دو موتورِ ۲ لیتریِ آ ام گ بوجود آمده. وجود دو توربو باعث شده که سازنده از این موتور ۴۵۶ اسب در مدل معمولی و ۵۰۳ اسب بخار در مدل S خروجی بگیرد.

۳.۷: طبق گفته یِ سازنده، این خودرو در مدلِ S در ۳.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می رسد که این زمان برای مدلِ پایه دو دهم ثانیه کندتر است.

۴: در مدل GT S چهار عدد دسته موتورِ الکترومگنتیک برای گیربکس و موتور در نظر گرفته شده است، که بر حسب نوع تنظیمات رانندگیِ سفت یا نرم می‌شوند ، آن هم در یک هزارمِ ثانیه!

۱۲.۴: از درب بزرگ هاچبک مانند GT باید تشکر کرد! ۱۲.۴ فیتِ مربع یا ۳۷۸ سانتی مترِ مربع فضای صندوق بار دارد ، که این یعنی دو برابرِ فضای بار SLS.

۹۰: نود درصدِ فریم از آلومنیوم ساخته شده است، به گفته‌یِ سازنده وزن این فریم فقط ۲۳۰ کیلوگرم است!

۳۵۰۰: سه هزار و پانصد پوند(۱۵۸۵کیلوگرم) وزن کلِ AMG GTست، ۳۰۰ پوند سبک‌تر از مدل SLS.

۱۵۰۰۰۰: صدو پنجاه هزار دلار، برچسب قیمت این خودروست.نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *