نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

خط و نشان منصوری برای هاریکن

تصویر شاخص لامبورگینی هاریکن منصوری

لامبورگینی هاریکن، به عنوان جایگزین مدل پرفروش گالاردو، یک سالی است که در خط تولید جاخوش کرده است. نام این خودرو از گونه‌ای طوفانِ موجود در دریا اقتباس شده است.

لامبورگینی هاریکن، به عنوان جایگزین مدل پرفروش گالاردو، یک سالی است که در خط تولید جاخوش کرده است. نام این خودرو از گونه‌ای طوفان، که بر روی دریاهای حاره‌ای شکل می‌گیرد اقتباس شده است. حال تیونر مشهور و ایرانی‌الاصل با نام منصوری با اعمالِ تغییراتی بر روی این ماشین، بر شدتِ این طوفان افزوده است! شروع کار، با ایجاد تمایز در نمای خارجی هاریکن آغاز می‌شود، مجموعه‌ی تکمیل‌کننده‌یِ سپرهای جلو و عقب، رکاب‌ و آینه‌های جانبی، دیفیوزر و باله‌یِ عقب، همگی از فیبرکربن ساخته شده‌اند و رینگ‌های ساختِ این موسسه با سایز ۲۰ اینچ در محور جلو و ۲۱ اینچ در محور عقب، که توسط حلقه‌های لاستیکیِ چسبنده به ابعادِ ۲۴۵/۳۰ZR20 و ۳۲۵/۲۵ZR21 پوشانیده شده‌اند، تکمیل کننده‌ی این مجموعه هستند.

Lamborghini Huracan by Mansory

تغییراتِ صورت گرفته بر روی موتورِ ۵.۲ لیتری با آرایشِ V10 این اتومبیلِ ایتالیایی، عبارت است از اضافه شدنِ سیستم پرخوران(توربوشارژر)، سیستمِ جدیدِ کنترل فشارِ سوخت، سیستم تقویت شده‌یِ خروجی سیالِ دود، به‌سازی سیستم‌های الکترونیکی، تغییر در مانیفولد هوا. مجموعه‌یِ این تغییرات ۲۴۰واحد را به این پیشرانه تزریق می‌کند و قدرتِ هاریکن را به ۸۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۸۰ نیوتن‌متر گشتاور رسانده است. این ماشین ۰.۳ ثانیه از مدلِ استاندارد سریع‌تر است، به این معنا که بعد از فشردنِ کامل پدالِ گاز، پره‌های توربوشارژر، بی‌رحمانه می‌چرخند و در ۲.۹ ثانیه هاریکن منصوری را به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. علاوه بر این، حداکثر سرعتِ این خودرو با ۵ واحد افزایش، به ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

منبع: منصوری


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *