نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

خودروی ۱۰ میلیارد تومانی برای پلیس امارات

تصویر شاخص سوپراسپرت لایکان

پلیس امارات یکی از خاص‌ترین کلکسیون‌های خودرویی را در این کره‌ی خاکی در اختیار دارد! بعد از تصاحب دست‌چینی از خودروهای خاص، حال نوبت به لایکان هایپراسپرت می‌رسد

شاید بی‌راه نباشد که بگوییم، یکی از خاص‌ترین کلکسیون‌های خودرویی را در این کره‌ی خاکی پلیس امارات در اختیار دارد! بعد از فراری FF، مرسدس بنز SLS، بوگاتی ویرون، آستون مارتین ۷۷، لامبورگینی آوانتادور، مک‌لارن ۱۲C، ب‌ ام و i8 و… حال نوبت به یکی از خاص‌ترین خودروهای تولید محدود یعنی لایکان هایپر اسپرت می‌رسد! این خودرو که اخیرا در فیلم سریع و خشمگین ۷ به هنرنمایی پرداخته است، بعد از مایباخ اکسلرو و لامبورگینی وننو، با قیمتی در حدود ۳.۴ میلیون دلار بعنوان سومین خودروی گران‌قیمتِ تولید شده در سطح جهان مطرح است،  این سوپراسپرت، ساخت کشور لبنان است و با اتکا به موتور ۳.۷ لیتری تخت، ساخت پورشه و تقویت شده توسط شرکت راف، یشتر از ۷۴۰ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند که لایکان را قادر می سازد در ۲.۸ ثانیه از صفر تا صد را پُر کند و در نهایت به سرعت ۳۸۵ کیلومتر بر ساعت برسد.

Hypersport lykan (2)

Hypersport lykan (1)

از این خودرو در خلال سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ تنها ۷ دستگاه ساخته شده و به سرمایه‌دارانی در روسیه، چین، ایالات متحده‌ی آمریکا تحویل داده شده است. به این خریداران، علاوه بر لایکان هایپر اسپرت، گونه‌ی خاصی از ساعت Cyrus Klepcys به ارزش ۲۰۰ هزار دلار ارائه شده است.

منبع: zero2turbo


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *