نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

شکارچیِ شش چرخ به ژنو آمد!

تصویر شاخص لندرور دفندر شش چرخ

هنوز زمان زیادی از ورود مرسدس‌بنز G63 AMG 6×6 به خیابان‌ها نگذشته است، خودرویی که آمده بود تا برای همیشه یکه‌تاز بازار باشد اما گویی ماشینی با آن قصد رقابت دارد

هنوز زمان زیادی از ورودِ مرسدس-بنز G63 AMG 6×6 به خیابان‌ها نگذشته است، خودرویی که آمده بود تا برای همیشه یکه‌تازِ بازار باشد اما Kahn Design با معرفی مدلی شش‌چرخ از لندروور دِفِندر در نمایشگاه خودرو ژنو، تمام معامله های رقیب را نقش بر آب کرد. دست پرورده‌یِ این تیونرِ انگلیسی، نامِ Huntsman یا شکارچی بر پیشانی دارد و روی مدلِ جاودانه‌ی دِفِندر بنا شده است، با این تفاوت که کاپوتِ جلو ۴۰ سانتی‌متر کشیده‌تر شده و فضای عقب آن هم به منظور جاسازی محورِ سوم ۱ متر افرایشِ طول را تجربه کرده و به مدد استفاده از گلگیرهای عریض ۱۵ سانتی‌متر از نمونه‌یِ استاندارد پهن‌تر است.

Kahn Design (1)

زیرِ این کاپوتِ کشیده موتور شورولت کوروت با کدِ LS3 و ۶.۲ لیتر حجم آرمیده است که در صورتِ بیدار شدن، ۴۳۰ اسب‌بخار را بی رحمانه به گیربکس ۶ سرعته اتوماتیکِ این شکارچی تحویل می‌دهد! دیفرانسیل‌های قفل‌شونده، مجموعه‌یِ تعلیق و ترمزها برای هماهنگی با این تغییرات به روز شده‌اند. هنوز برنامه‌ای برای تولید این غولِ شش‌چرخ وجود ندارد ولی در صورتِ دریافت چراغ‌سبز، سازنده می‌گوید که این مدل را با قیمتِ ۲۰۷ هزار پوند به بازار می‌فرستد، که در برابر G63 AMG 6×6 با قیمت ۴۵۷ هزار پوند، معامله‌ای ستودنی به نظر می‌رسد.

منبع: Kahn Design


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *