نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

مسافرکشی با ماشین میلیاردی!

تصویر شاخص مسافرکشی با لامبورگینی

همین حرف از تاکسی به میان می‌آید، ذهن ما به سمت پیکان‌های درب‌ و داغان شهر می‌رود.ولی کمی آن طرف‌تر کسانی هستند که یک سوپراسپرت را برای جابه‌جایی انتخاب می‌کنند

همین حرف از تاکسی به میان می‌آید، ذهن ما ناخود‌آگاه به سمت پیکان و پژوهای درب‌ و داغان سطح شهر می‌رود. ولی کمی آن طرف‌تر کسانی هستند که یک سوپراسپرت را برای جابه‌جایی خودشان انتخاب می‌کنند! درست مشاهده کردید، اخیرا در انگلستان یک لامبورگینی هاریکن با رنگ چشم نواز Verde Mantis مجوز تاکسیرانی دریافت کرده است. غالباً تاکسی‌ها سرعت و شتاب قابل توجهی ندارند، ولی سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برای ماشین قصه‌ی ما چیزی نیست!

lamborghini-huracan-performs-taxi-duties-in-uk (1)

معمولا افراد خاص برای حضور در جشن‌ها و مهمانی‌ها کرایه‌اش می‌کنند و برای هر ۹۰ دقیقه استفاده ۵۰۰ دلار می‌سُلفند. طبق اطلاعات ناوگان تاکسیرانی شهر Wolverhampton، این خودروی V10 تنها سوپراتومبیلی در سطح انگلستان است که مجوز رسمی برای این منظور دارد. رنگ بدنه‌ی خاص هاریکن، در بین تاکسی‌های مشکی رنگ آنجا به راحتی قابل شناسایی است و مشتریان پولدار خود را فرا می‌خواند. و اما مزخرف‌ترین چیز در مورد هاریکن در کنار هزینه‌ی چشم‌گیر کرایه‌اش، دو نفره بودن و نداشتن فضای درست و حسابی برای حمل بار است! خوب اگر مشتری بخواهد یک سفری به شمال برود لوازم پیک‌نیکش را کجا بگذارد؟! و اینکه ممکن است شتاب و سرعت بی‌نظیرش، زیاد با روحیه‌ی افراد سالخورده سازگار نباشد!

منبع: birminghammail.co.uk


دیدگاه به مسافرکشی با ماشین میلیاردی!

  • جالبه به امید حضور یه همچین ماشینایی تو ایران

    مصطفی ۲۲/۰۲/۱۳۹۵ ۹:۰۹ ق٫ظ پاسخ دادن

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *