نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

۴ تغییری که باعث افزایش ایمنی خودروی شما می‌شوند

تصویر شاخص رسیدگی به خودرو

یک راننده‌ی هوشیار، همیشه در کنار رعایتِ کاملِ قوانین رانندگی در هنگام حرکت، در کنار رسیدگی به‌موقع، توجه ویژه‌ای هم به وضعیت ایمنی فعال و غیرفعال خودرویش دارد.

یک راننده‌ی هوشیار، همیشه در کنار رعایتِ کامل قوانین رانندگی و بستن کمربند ایمنی در هنگام حرکت، در کنار رسیدگی و سرویس‌کاری به‌موقع، توجه ویژه‌ای هم به وضعیت ایمنی فعال و غیرفعال خودرویش مبذول دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

۱. سیستم روشنایی

سیستم دی‌لایت در مدل‌های اخیرِ آئودی به صورت استاندارد عرضه می‌شود

طبق تحقیقات صورت گرفته خودروهای تیره، گاه تا ۴۷ درصد بیش از خودروهای رنگ روشن ریسکِ تصادف را در پی دارند. در صورتی که شما مالک یکی از آن خودروهای تیره رنگ هستید، مشخصاً تغییر رنگ پروسه‌ای است پیچیده، ولی جای نگرانی نیست، چرا که استفاده از چراغ‌های Day Light، ریسک رانندگی را به خصوص در هوای روشن به طور محسوسی کاهش می‌دهند. اگر خودروی شما از داشتن چراغ‌های Day Light محروم است به راحتی یکی از آن‌ها را در لوکس‌فروشی‌ها تهیه و نصب کنید. در خودروهای پابه‌سن گذاشته توجه ویژه‌ای به شفافیت چراغ‌ها داشته باشید، اگر چراغ‌ها دارای کدر شدگی یا خط و خش زیادی هستند نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید، علاوه بر این‌ها تمیز کردن چراغ‌ها و بدنه‌ی خودرو را از یاد نبرید.

۲. لاستیک‌ها

تایر اتومبیل‌ها هم مانند پای ما به عنوان قلب دوم مطرح هستند. بعد از خرید خودروهای ارزان قیمت، حتما نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید. متاسفانه جایگاه‌ تایرها در کاهش ریسک ابتلا به تصادفات در کشور ما چندان جدی گرفته نمی‌شود. دیده شده که در مواردی حتی نسبت به خرید و جابه‌جایی با لاستیک کارکرده اقدام شده است. اهمیت داشتن ۴ حلقه لاستیک با چسبندگی بالا را از کسی بپرسید که به خاطر دیر متوقف شدن خودرویش دچار سانحه و مشمول خسارت مالی یا بدتر از آن جانی شده است. سفارش اکید بنده این است که از لاستیک‌های تاریخ جدید، دست‌اول و اصلی استفاده کنید. متاسفانه چسبندگی تایرها برای رانندگان عادی قابل تشخیص نیست مگر در شرایط اضطراری. چندی قبل یکی از لاستیک‌های مطرح بازار در نزد عوام را با یک لاستیک خارجی اصلی مقایسه کردیم. یک سمند با لاستیک‌‌های یزدتایر ونوس (بهترین لاستیک داخلی!) و  سمند دیگری با لاستیک‌های کومهو تجهیز شده بود. هر دو از لحاظ تعلیق در سلامت و شرایط مشابه و لاستیک‌ها هر دو از سایز اصلی بودند، در شرایط رانندگی شهری، کومهو با اختلاف نسبتا کمی از ونوس بهتر بود، در بخش بعدی اما ورق کاملا برگشت، با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت به شدت تغییر لاین دادیم که نتیجه در نمونه‌ی کومهو کمی احساس بی تعادلی بود ولی یزدتایر با جیغ‌های ممتد در حال رو کردن شخصیت پوشالی‌اش بود که در نهایت با کمک گاز و سه چهار بار بازی با فرمان، خودرو را به حالت تعادل در آوردیم. این حرکت برای یک فرد عادی یعنی تصادف به بدترین شکل، تصادفی که با کمی هزینه‌ی بیشتر الان وجود نداشت! پس لطفا لاستیک را سرسری نگیرید، کما اینکه لاستیک‌های چینی و ایرانی موجود در بازار در حال حاضر تفاوت قیمتی خیلی زیادی با نمونه‌های مطرح ندارند. برای خرید لاستیک به TreadWear درج شده بر روی دیواره آن دقت کنید. این عدد که در لاستیک‌های ایرانی برای مزاح و سرگرمی درج شده ولی در لاستیک‌های اصلی عیار سنجش چسبندگی تایر است. دقت کنید که عدد کوچکتر برابر است با چسبندگی بیشتر، حالا کی از چسبندگی بدش میاد؟!

۳.ترمزها

خودروی 911 GT3 به صورت کارخانه‌ای از سیستمِ ترمزهای قدرتمند بهره می‌برد

مجموعه‌ی ترمز و لاستیک هر دو مکمل هستند و هر دو به یک میزان دارای اهمیت هستند. ترمز قوی با لاستیک‌های ضعیف و ترمزهای ضعیف با لاستیک‌های دارای چسبندگی بالا، هیچ‌کدام مناسب نیستند. بعد از تعویض تایرها با نمونه‌های مطلوب به سراغ ترمزها بروید. اگر تغییری در قوای محرکه نداده‌اید، ترمزهای استاندارد احتمالا پاسخگوی شرایط خودرو است، اگر خودروی شما از مدل‌های قدیمی‌تر است، ممکن است سیستم ترمز در مدل‌های جدید‌تر آپگرید شده باشد، پس چه بهتر که شما هم خودروی خود را با بهترین‌ها آپگرید کنید. لطفا هیچ‌وقت در هنگام تعویض لنت‌ها خساست به خرج ندهید، البته همیشه گران‌ترین به معنای بهترین نیست پس شاید نیاز به کمی جستجو داشته باشید. اگر ماشین‌تان ارتقا پیدا کرده است، به تفاخر افزایش قدرت باید به سراغ افزایش قابلیت ترمزگیری بروید. استفاده از دیسک‌های بزرگتر و هوا‌خنک، تعویض کالیبر ترمز و افزایش تعداد پیستون‌های آن، تعویض بوستر ترمز با نمونه‌ی بهتر، استفاده از لنت‌های سرامیکی و مواردی از این دست برای نمونه‌های تقویت شده مناسب هستند.

مقاله مرتبط: آیا ABS در خودروهای داخلی ناکارآمد است

۴. شاسی و سیستم تعلیق

راندن یک اتومبیلِ با استعداد در پیچ‌های متعدد همیشه ایمنی و آسایش بیشتری را نسبت به یک خودروی عقب مانده در این زمینه نثار شما می‌کند. اگر خودروی شما هندلینگ مناسبی ندارد جای نگرانی نیست. کاهش ارتفاع به میزان ۱ تا ۳ سانتی‌متر برای کاهش مرکز ثقل برای هر خودرویی پیشنهاد شده است. البته برای رسیدن به این هدف حتما از کیت‌های کمک و کمک‌فنر کوتاه‌تر استفاده کنید، چرا که بریدن و کوتاه‌کردنفنرها به کلی مردود است. برای خوش‌فرمانی علاوه بر این مورد و استفاده از فنر و کمک‌فنر سفت‌تر، می‌توانید به افزایش استقامت شاسی هم فکر کنید. کیت‌های متعددی در این زمینه برای خودروهای مختلف به بازار فرستاده شده‌اند، مرسوم‌ترین آن‌ها در کشور ما استرات‌بار است که در صورت خوش‌ساخت بودن تاثیر محسوسی بر افزایش فرمان‌پذیری خواهد گذاشت.

اگر خوشتان آمد، لطفا این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. 🙂


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *