نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

هنسی غرش می‌کند!

تصویر شاخص فورد ماستنگ هنسی

هنِسی پرفرمنس از برنامه‌ی جدید خود برای بِه‌سازی فورد ماستنگ پرده‌برداری کرد. این شرکت تیونینگ تگزاسی، بدنه‌ی این خودرو را با قطعات فیبر کربُنی متمایز کرده است.

هنِسی پرفرمنس از برنامه‌ی جدید خود برای به‌سازی فورد ماستنگ پرده‌برداری کرد. این شرکت تیونینگ که در تگزاس واقع شده، بدنه‌ی این خودرو را با قطعات فیبر کربنی متمایز کرده است. از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به سپر جدید، رکاب‌های کناری، بالچه کوچک عقب اشاره کرد. همچنین رینگ‌های ۲۰ اینچی و دیفیوزر عقب هم اضافه شده‌اند.
مدلِ استاندارد ماستنگ GT با موتور ۵ لیتری و آرایش V8 با توانایی تولید ۴۲۰ اسب بخار هم‌اکنون دچار تغییرات زیادی شده و ۷۱۷ اسب بخار و ۸۵۶ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. سوپر شارژرِ جدید با بوست بالا، اگزوز جدید با جنس استیلِ ضد زنگ، به‌روزرسانی پمپِ سوخت، انژکتورهای سوخت، ECU برای این ماشین تدارک دیده شده است.

قدرتی نزدیک به ۳۰۰ اسب بخار که از مدل استاندارد بالاتر است، شتابِ صفر تا صد را به ۳.۶ ثانیه رسانده و هنوز حرفی راجع به سرعت نهایی این ماشین گفته نشده. موستانگِ هِنِسی یک‌چهارم مایل را در ۱۱.۲ ثانیه و با سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت طی خواهد کرد. طبق نظریه‌های این شرکت تیونینگ ۵۰۰ دستگاه از این مدل با قیمت ۵۹,۵۰۰ تولید خواهد شد، که شاملِ ماشین استاندارد هم می‌باشد.

خبر بعدی این‌که، هِنِسی برنامه‌ی ویژه‌ای را برای به‌سازی فورد ماستنگ با موتور ۲.۳ لیتر اِکوبوست ترتیب می‌دهد.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *