نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

DS E-TENSE یک سوپراسپرت برقی است!

تصویر شاخص سیتروئن ds-e-tense-concept

خودروی DS مدل E-TENSE به عنوان یک خودروی برقی با توان بالا معرفی شده است. خودروسازی DS، اولین سالگرد استقلال‌اش از سیتروئن را با عرضه‌ی این گرند تورینگِ مفهومی در نمایشگاه خودرویی ژنو جشن خواهد گرفت.

خودروی DS مدل E-TENSE به عنوان یک خودروی برقی با توان بالا معرفی شده است. خودروسازی DS، اولین سالگرد استقلال‌اش از سیتروئن را با عرضه‌ی این گرند تورینگِ مفهومی در نمایشگاه خودرویی ژنو جشن خواهد گرفت. خط مشی طراحی آن ادامه دهنده‌ی سبک مدلِ Divine DS concept است که در سال ۲۰۱۴ معرفی شده بود. این خودرو که یقیناً بیشتر از یک وسیله‌ی نقلیه است، ۴۲۰ سانتی متر طول، ۲۰۸ سانتی‌متر عرض و ارتفاعی بسیار کوتاه، در حدود ۱۲۹ سانتی‌متر دارد، که نمای جانبی آن را بیشتر به یک خزنده‌ی غول‌آسا نزدیک کرده است. E-TENSE در زیر کاپوت به یک مجموعه‌ی محرکه‌ی الکتریکی با قدرتِ قابل ستایش ۴۰۲ اسب‌بخار و ۵۱۶ نیوتن‌متر گشتاور تجهیز شده است، که آن‌را برای رسیدن به صد از حالت سکون در کمتر از چهار و نیم ثانیه و بیشترین سرعتِ ۲۵۰ کیلومتر در ساعت همراهی می‌کند.

wcf-ds-e-tense-concept-revealed-with-402-hp-electric-power-ds-e-tense-concept (1)

باتری‌های lithium-ion قدرتمند که بر روی شاسی مونوکوک کربنی‌اش قرار گرفته‌اند، در هربار شارژ توانایی پیمایش ۳۶۰ کیلومتر در بزرگراه یا ۳۱۰ کیلومتر را در سیکل ترکیبی دارند. جثه‌ی ۱۸۰۰ کیلوگرمی این فرانسوی بر روی رینگ‌های آلیاژی ۲۰ اینچی با پوشش تایرهای میشلن پایلوت اسپرت سوار می‌شود و در ترکیب با تعلیق جناغی دوگانه و ثقل پایین، باعث علاقه‌مندی شدید E-TENSE به سطح جاده شده می‌شود. کابین این ماشین برقی که در تفاخر یک خودروی مفهومی شکل گرفته، دارای جزئیات بی‌مانندی است که گفته می‌شود، تنها برای طراحی و ساخت آن ۸۰۰ ساعت زمان صرف شده است. در طراحی داشبورد از استیل بهره‌گیری فراوانی شده، ولی بدون شک سرمای فلز را غربیلک‌فرمان لاله‌ای شکلش خنثی خواهد کرد. یک صفحه‌ی ۱۰ اینچی در مرکز داشبورد توجه هر کسی را به خودش جلب می‌کند. زمانی که آمپلی‌فایر ۶۴۰ وات با نُه بلندگو را هم به این مجموعه اضافه کنیم، در خواهیم یافت که مفهومی‌ِ DS در کنار تمام خصوصیات جذابش، یک سالنِ اپرای متحرک هم هست. E-TENSE در سه‌شنبه‌ی هفته‌ی آینده در موتورشو ژنو در برابر حضار قرار خواهد گرفت.

ds-e-tense-concept (2)

wcf-ds-e-tense-concept-revealed-with-402-hp-electric-power-ds-e-tense-concept

منبع: DS Automobiles


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *