نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

با سفارشی‌ترین خودروی آمریکایی آشنا شوید!

تصویر شاخص دوج وایپر رنگارنگ

دوج، نسخه‌ی جدیدی از وایپر را معرفی کرد. این مدل آمده تا رکورد بیشترین انعطاف در یک خودروی سفارشی را از‌ آنِ خود کند! وایپرِ جدید بر پایه‌ی مدل GT ساخته می‌شود.

دوج، نسخه‌ی جدیدی از وایپر را معرفی کرد. این مدل که وایپرGTC نام دارد، آمده تا رکورد بیشترین انعطاف در یک خودروی سفارشی را از‌ آنِ خود کند! وایپرِ جدید بر پایه‌ی مدل GT ساخته می‌شود و تفاوت تنها در سطح آپشن‌ها می‌باشد. ۸۰۰۰ رنگِ قابل سفارش برای بدنه، ۲۴۰۰۰ رنگِ قابل سفارش برای خط کشیِ بدنه، ۱۰ مدل رینگ، ۱۶ تریمِ داخلی و ۶ پکیج آیرودینامیکی، یعنی خریدار با بالغ بر ۲۵ میلیون شکل متفاوت می‌تواند وایپرِ GTC خود را سفارش دهد!

viper GTC (2)

فرایند ساخت رنگ و رنگ‌کاریِ تک تکِ قطعات بدنه، در حدود ۱۴۰ تا ۱۶۰ ساعت به درازا خواهد کشید، که خریدار می تواند تمامی این مراحل را برای خودروی خود به صورت تصاویر پیوسته و ارسالی از کارخانه مشاهده کند.

Tim Kuniskis رهبرِ تیم دوج و SRT می گوید:

به این دلیل که هر وایپر به صورتِ دستی و با جزپیاتِ بسیار زیادی ساخته می‌شود، ما یک فرصتِ منحصر به فرد را در اختیارِ خریداران این خودروی ویژه قرار داده‌ایم، تا بتوانند خودروی سفارشی خود را دقیقا آن چیزی که می خواهند بسازند،‌ هم اکنون صاحبانِ وایپر می تواند بگویند که خودروی آن‌ها در جهان تک است

وایپر GTC در حدود ۹۴ هزار دلار برچسب قیمت خورده است و سفارشات از ماه آینده پذیرفته خواهد شد.

منبع: دوج


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *