نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

کارنوتر پیش‌گویی می‌کند!

تصویر شاخص تصویر جاسوسی از ب‌ام‌و

یک خودرو با عرضه‌ی جهانی زمانی آماده‌ی ورود به بازار می‌شود که آزمایش‌های جاده‌ای گوناگونی را گذرانده باشد. از این رو قبل از رونمایی رسمی توسط شرکت خودرو‌ساز…

یک خودرو با عرضه‌ی جهانی زمانی آماده‌ی ورود به بازار می‌شود که آزمایش‌های جاده‌ای گوناگون را در چهار گوشه‌ی دنیا گذرانده باشد. از این رو قبل از رونمایی رسمی توسط خودرو‌ساز با به‌کارگیریِ پوشش‌ها و برچسب‌هایی در بدنه از طرح اصلی دور می‌شوند. در ادامه به بررسی خودروهایی می‌پردازیم که اخیراً در تست‌های جاده‌ای توسط عکاسان فرصت‌طلب شکار شده‌اند.
۱. ب ام و سری ۷
بزرگترین اتاق ب‌ام‌و این روزها در حال گذراندن تست‌های جاده‌ای برای ورود به خط تولید است. آن‌گونه که مشهود است تغییراتی در قسمت جلو و عقب خودرو به وقوع پیوسته که مجموعاً چهره‌ی خشمگین‌تری را به این خودرو بخشیده‌اند. در قسمت الکترونیکی خودرو تغییرات گسترده‌ای شکل گرفته است که از ‌آن جمله می‌توان به جای‌گذاریِ ادواتی برای کنترل ‌اپلیکیشن‌ها توسط سرنشین جلو، بدون دخالت در کنترلرهای راننده دانست.
۲. شورولت ولت
مدل به‌روزشده‌ی این شورولت به زودی قدم به خیابان‌ها خواهد گذاشت، این خودروی برقی در گذشته مشکلاتی مانند: فرمان بدون احساس، لرزش و صدا درون کابین را داشت که در مدل جدید این مشکلات رفع شده‌اند و با یک تغییر شکل کلی در بدنه و کابین عرضه خواهد شد.
۳. اپل آسترا

هفتمین نسل از آسترا قرار است در نمایشگاه خودرو ژنو به تاریخ مارس ۲۰۱۵ رونمایی شود. این خودرو علاوه بر داشتن فضای مفید داخلی بیشتر نسبت به نسل گذشته ۱۰۰ کیلوگرم هم سبک‌تر است. به احتمال زیاد مدل اسپرت این خودرو با موتور ۱.۶ لیتری توربو نزدیک به ۲۸۰ اسب بخار نیرو تولید خواهد کرد!

۴. فورد تاروس

چندی است که صحبت‌هایی در خصوص نسل جدید فورد تاروس شنیده می‌شود و هم اکنون تصویر جاسوسی این مدل در چین گرفته شده. آن‌طور که در تصویر مشهود است این خودرو شباهت زیادی به فورد فوژیون خواهد داشت و از کاراکترهای طراحی آستون‌مارتین که این اواخر در فورد به یک مد تیدیل شده بهره‌گیری خواهد کرد! تاروس اواخر سال آینده میلادی به عنوان مدل ۲۰۱۶ به بازار راه پیدا می‌‌کند.

۵. فولکس‌واگن ترانسپورتر

بیشترین تغییراتِ ورژن جدید به دماغه جلو و کابین ختم می‌شوند. قسمت جلوی ترانسپورتر بر پایه‌ی خودروی کانسپتٍ Tristar  تغییراتی را از جمله سپر جدید، چراغهای LED و جلو پنجره عریض‌تر تجربه خواهد کرد. داخل کابین با مواد باکیفیت‌تری پوشیده شده و یک نمایشگر ۸ اینچی در راس آن‌ها به خودنمایی خواهد پرداخت. قوای محرکه در نظر گرفته شده برای ترانسپورتر هم مثل گذشته با موتورهای نصب شده در گلف و پاسات مشترک است.

۶. فیات ۵۰۰

تصاویر به‌دست‌آمده از این خودرو در ایتالیا نشان می‌دهد که کوچولوی دوست‌داشتنی فیات هم دچار تغییر شکل می‌شود. بیشترین تغییرات در نمای بیرونی شامل: سپرها و چراغ‌های جلو و عقب لحاظ شده‌اند. این خودرو قبل از ورود به بازار در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی خواهد شد.

۷. پورشه ۹۱۱

باز هم پورشه، باز هم ۹۱۱، این‌بار در نورنبرگ رینگ. مدل فیس لیفت تغییراتی را (هر چند نامشهود برای افراد غیر حرفه‌ای) در سپر و چراغ‌ها به دنبال دارد و به احتمال زیاد چراغ روز در ۹۱۱ جدید وجود خواهد داشت. این مدل با همان موتورهای قبلی ولی به روز شده به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: Worldcarfans


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *