نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

راکت آمریکایی معرفی شد!

تصویر شاخص کادیلاک CTS-v

کادیلاک به طور رسمی از گونه‌ی CTS-V مدل ۲۰۱۶ در نمایشگاه بین‌المللی خودروی آمریکای شمالی پرده‌برداری کرد. برای سربلند‌بودن این مدل در رقابت با رقبای قدرتمندش…

کادیلاک به طور رسمی از گونه‌ی دوست‌داشتنی CTS-V مدل ۲۰۱۶ در نمایشگاه بین‌المللی خودروی آمریکای شمالی پرده‌برداری کرد. برای سربلند‌بودنِ این مدل در رقابت با رقبای قدرتمندش یعنی مرسدس E63 AMG و ب‌ام‌و M5 ، یک واحد ۶.۲ لیتری با آرایش V8 به زیر کاپوت تزریق شده که توانایی تولید ۶۴۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور را داراست و اتصالِ آن با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به این معناست که CTS-V صفر تا صد را در ۳.۷ ثانیه پر می‌کند و در نهایت تواناییِ رسیدن به سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت را خواهد داشت!
برای کنترل این اسب سرکش با به کارگیری تدابیری مقاومت پیچشی بدنه ۲۵درصد بهبود پیدا کرده است و البته کار تیم تولید در اینجا متوقف نشده است، سیستم تعلیق اسپرت و تقویت سیستم فرمان در کنار دیفرانسیل لغزش محدود و ترمزهای برمبو از مجموعه این تغییرات هستند. در نمای جلو با یک ظاهر تهاجمی روبرو هستیم، ورودی هوا بزرگتر شده و با توری مشکی رنگ پوشیده شده است و همچنین زیر سپری و ورودی هوا از فیبر کربن ساخته شده‌اند.

به نمای عقب می‌رسیم، گلگیرهای این خودرو از مدل استاندارد پهن تر شده‌اند و دیفیوزر با چهار خروجی اگزوز ظاهر اسپرتی به این مدل بخشیده‌اند و در نمای جانبی بیشترین توجه‌ها به رینگهای فورج آلومنیومی ۱۹ اینچ جلب می‌شوند.

داخل کابین از چرم آنیلین و میکروفایبر پوشیده شده، برای تریم هم از فیبرکربن استفاده شده و در مرکز آن‌ نمایشگر ۱۲.۳ اینچی این کادیلاک به چشم ‌می‌خورد و همچنین برای سیستم صوتی از برند Bose بهره‌گیری شده است. قرار است CTS-V در تابستان آینده قدم به خیابان‌ها بگذارد.

منبع:GM


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *