نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

کانتی تازه می‌شود

تصویر شاخص بنتلی کانتیننتال

بنتلی در نمایشگاه ژنو سالِ ۲۰۱۵ میلادی، از دو مدلِ جدیدِ کانتیننتال GT (دو در کوپه در کلاس گرند تورر) و فلاینگ‌اسپر (سدانِ فول سایز لوکس) پرده‌برداری خواهد کرد.

بنتلی در نمایشگاه ژنو امسال از دو مدلِ جدید کانتیننتال GT (دو در کوپه در کلاس گرند تورر) و فلاینگ‌اسپر (سدانِ فول سایز لوکس) پرده‌برداری می‌کند. این کلاس از خودروها، در مدل‌های بروز شده‌ معمولا فقط در جزئیات دچار تغییرات می‌شوند، از این رو برای درک آن‌ها نیاز به چشمانِ تیزبین دارید. در این بنتلی سپر جلو با طرحی جدید، جایگزینِ مدل قبلی شده و همچنین ازتفاع جلو پنجره کاهش پیدا کرده است. گلگیر جلو با یک دریچه‌ی خروجی هوا ترکیب چشم‌نواز‌ی دارد و در عقب، درب صندوق و سپر در جزئیات دچار تغییر شده است، که مجموع این موارد باعث می‌شوند که بنتلی عریض‌تر از گذشته به نظر برسد! در هر دو مدل رینگ‌های ۲۰ اینچی با طرحِ جدید به صورت استاندارد دیده می‌شود و  مدلِ فلاینگ اسپر W12 رینگ‌های ۲۱ اینچی دارد.

Bentley Continental (3)

در داخل کابین، سازنده‌یِ بریتانیایی، غربیلک فرمان با طرحی اسپرت و ارگونومیک برای این ماشین تدارک دیده، همچنین پدال های تعویض دنده در پشتِ فرمان بلندتر و خوش دست‌تر از قبل به نظر می‌رسند. علاوه بر این، قطعاتِ دکوراتیوِ کنسول مرکزی به روز شده و دسته دنده‌یِ کروم مشکیِ حال و هوای تازه‌تری به این اسپرت‌لوکس بخشید‌ه‌اند.

Bentley Continental (1)

در قسمت فنی، کانتیننتال GT W12 تغییراتی را در موتور ۱۲ سیلندر ۶ لیتری خود دیده است، از آن جمله می‌توان به افزایش  ۱۵ و ۲۰ واحدیِ اسب‌بخار و گشتاور اشاره کرد. این موتور که از اتصال دو موتور ۳ لیتری V6 ساخت شرکت فولکس‌واگن بوجود آمده، دارای آرایش W شکل است و هم اکنون به کمکِ دو توربو‌شارژر ۵۹۰ اسب بخار و ۷۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که البته به نظر بنده رقم چشمگیری نیست! در مدل جدید کارخانه با تمهیداتی مصرف سوخت را ۵٪ کاهش داده است و نام آن‌را سیستمِ ظرفیت متغیر نامیده است که عملکرد آن به این شکل است که در حالت عادی فقط نصف موتور فعال است و فقط در مواقع نیاز، نیم دیگر آن بنزین را سر می‌کشد! این موتور در مدل فلاینگ اسپر ۶۲۵ اسب بخار نیرو و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد و در هر کیلومتر پیمایش ۳۳۳ گرم CO2 در هوا پخش می‌کند.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *