نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

خشونت، به سبک ارباب حلقه‌ها

تصویر شاخص آئودی تی تی تیونینگ شده

موسسه‌ ABT اسپرت‌لاین از برنامه‌ی جدید خود برای آئودی TT سقف‌بازشو پرده برداشت. در اولین نگاه زیرسپری جلو، کاپ آینه‌های جانبی، باله‌ی ثابتِ عقب خودنمایی می‌کنند

موسسه‌ی تیونینگ ABT اسپرت‌لاین از برنامه‌ی جدید خود برای آئودی TT سقف‌بازشو پرده برداشت. در اولین نگاه زیرسپری جلو، کاپ آینه‌های جانبی، باله‌ی ثابتِ عقب خودنمایی می‌کند. سفارش‌دهندگان همچنین می‌توانند، دفیوزر عقب با طراحی تهاجمی و سر اگزوزهای کروم مشکی و رینگ‌های آلومنیومی از سایز ۱۸ تا ۲۰ اینچ را به دلخواه سفارش دهند. پیشنهاد این موسسه، استفاده از کیت فنرهای اسپرت در کنار پکیج بدنه است که باعث کاهش ارتفاع ۳۵ میلی‌متری در جلو و ۳۰ میلی‌متری در عقب می‌شود. Audi TT Roadster ABT (2)

Audi TT Roadster ABT (3)

تغییراتِ درون کابین محدود به پارکابی آلومنیومی، موکت کف اتاق با برند ABT و چند قسمت با روکشِ چرم آلکانترا است. اما بیشترین تغییرات در زیر درپوش موتور به وقوع پیوسته، به گونه‌ای که نیروگاهِ ۲ لیتری TFSI این آئودی با افزایش ۸۰ واحد قدرت و ۷۰ واحد گشتاور، هم ‌اکنون در حدود ۳۰۹ اسب‌بخار و ۴۴۰ نیوتن‌متر تورک می‌سازد! ABT مدعی است که شتابِ صفر تا صد کیلومتر به نحوه مطلوبی کاهش یافته است، ولی تا به الان ارقام رسمی در این خصوص اعلام نشده است.  برای این TT Roadster تقویت شده شتابی کمتر از ۴.۹ ثانیه تصور می‌شود.

منبع: ABT


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *