نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

روح شیطانی در کالبد S Class

تصویر شاخص مرسدس بنز تیونینگ شده توسط برابوس

برابوس، تیونر آلمانیِ مرسدس بنز در اقدامی جدید به سراغِ قوی‌ترین و بزرگ‌ترین سدانِ مرسدس بنز رفته است. یک S Class در حالت استاندارد هم پر از احساس فخرفروشی است،

برابوس، تیونر آلمانیِ مرسدس بنز در اقدامی جدید به سراغ قوی‌ترین و بزرگ‌ترین سدانِ مرسدس بنز رفته است. یک S Class در حالت استاندارد هم پر از احساس فخرفروشی است؛ بدون شک، کشیدنِ ورقه‌های طلایی رنگ و اضافه‌کردنِ قطعاتِ فیبرکربنی در بدنه توسط این تیونر، این احساسات رو بیش از پیش برمی‌انگیزد!

همه چیز به نمای بیرونی ختم نمی‌شود، سری به کابین بزنید، همه چیز از چرم سفید و طلایی رنگ پوشیده شده و کیلومتر شمار در انتها عدد ۴۰۰ را نشان می‌دهد، هر چند کمی اغراق‌آمیز است.

در صورتی که کیت AMG Performance package را برای S63 AMG جدید سفارش بدهید، قدرت با کمی افزایش به ۵۷۱ اسب بخار خواهید رسید ولی اگر آن را به دستانِ برابوس بسپارید خواهید دید که قدرت این موتور ۵.۵ لیتری با آرایش V8 به ۸۵۰ اسب بخار و گشتاور به رقم شگفت انگیز ۱۴۵۰ نیوتن متر می‌رسد!


راجع صفر تا صد هنوز حرفی گفته نشده، ولی S63 AMG در حالتِ استاندارد رقم ۴.۴ ثانیه برای مدل دیفرانسیل عقب و ۴ ثانیه را برای مدل چهارچرخ محرک اعلام کرده، که برای مدلِ برابوس قطعا رقم پایین‌تری است.

حداکثر سرعتِ قابل دستیابی برابوس۸۵۰ هم به ۳۲۵ کیلومتر در ساعت رسیده است.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *