نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

این نیسان، رکوردِ جهانی دارد!

تصویر شاخص نیسان gt-r-by-t1

یک نیسان GT-R، با دستکاری‌های مهندسین T1 Race Development به قدرت فوق‌العاده‌ی ۲۴۳۸ اسب‌بخار رسیده است که این یعنی رکورد چهارصد متر فقط در ۷.۳ ثانیه بدست می‌آید

یک نیسان GT-R، با دستکاری‌های مهندسین T1 Race به قدرت فوق‌العاده‌ی ۲۴۳۸ اسب‌بخار رسیده است. این اتومبیل که هنوز بلوک موتور اصلی بر روی آن وجود دارد، با نصب بسیاری از قطعات افزایش توان، که قسمت بیشتری از آن‌ها توسط T1 Race ساخته شده است، توانایی کسب رکوردِ ۷.۳ ثانیه‌ای در ۴۰۰ متر را دارد.
gt-r-by-t1-race-development دست‌اندرکاران این موسسه می‌گویند; هدف ما از ابتدای ایجاد این پروژه ثبت یک رکورد جدید بود. کسب زمان ۷.۳۸ ثانیه در درگ چهارصد متر، آن هم با سرعت ۳۱۴ کیلومتر بر ساعت بیانگر این موضوع است که تیم به هدف‌ اصلی‌اشان نایل شده‌اند. این رکورد جدید حتی ۰.۱ ثانیه از رکورد Alpha Omega GT-R سریع‌تر است.
اما هیجان‌انگیز‌ترین قسمت ماجرا رکورد جهانی این خودرو در پیمودن مسیر نیم مایل است. GT-R T1 مسیر نیم مایلی را از حالت سکون با سرعت ۳۷۸ کیلومتر بر ساعت پشت سر می‌گذارد، همین برای اثبات توانایی‌هایی این خودرو کافی نیست؟! با وجود سطح وسیع لوازم به کار گرفته شده در این ماشین و تولید چنین قدرت عظیمی، باور‌نکردنی است اگر به شما بگویم T1 هنوز قابلیت تردد قانونی در مسیر‌های شهری را دارد!

منبع: T1 Race Development


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *