نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

روحِ گربه‌ی جهنمی، در چروکی دمیده می‌شود

تصویر شاخص جیپ چروکی SRT

کرایسلر، اخیرا نام تجاری Trackhawk را به ثبت رسانده. بر طبق Car & Driver، خودروی گراندچروکی تراک‌هاوک ۲۰۱۷ اساساً همان مدل تغییر نام یافته‌ی گراندچروکی SRT است

گروه خودروسازی کرایسلر، اخیرا نام تجاری Trackhawk را به ثبت رسانیده است. بر طبق منابع Car & Driver، خودروی گرندچروکی تراک‌هاوک ۲۰۱۷، اساساً همان مدل تغییر نام یافته‌ی گرندچروکی SRT است. این مدل نیروی خود را از همان واحدِ ۶.۴ لیتری با آرایش V8 موسوم به HEMI دریافت خواهد کرد، که ۴۷۵ اسب‌بخار و ۶۳۷ نیوتن‌متر قدرت و گشتاور را به تراک‌هاوک ارزانی خواهد داشت. گرندچروکی با این پیشرانه ، ۰ تا ۶۰ مایل را در ۴.۸ ثانیه پر می‌کند و در نهایت به سرعتی بالغ بر ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

ولی، اگر این مدل چندان پرقدرت به نظر نمی‌رسد! این خودرو با پیشرانه‌ی Hellcat هم قابل سفارش است. قبلا اعجاز این موتورِ ۶.۲ لیتری سوپرشارژ شده را با توان ۷۰۷ اسب‌بخار و ۸۸۰ نیوتن‌متر بر روی چارجر و چلنجر Hellcat دیده‌ایم، ‌پس بنابراین نتیجه روشن است، گرندچروکی با این قوای‌محرکه بر روی آسفالت بند نخواهد شد! مگر اینکه سیستم‌های چهارچرخ محرک و الکترونیکی‌، به دادِ این شاسی بلند پرقدرت برسند!

منبع: Car & Driver


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *