نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

باواریاییِ محبوب، به روز شد

تصویر شاخص ب‌ام‌و سری سه فیس لیفت شده

مدل F30 در برخی موارد به روز شده است. سری سه جدید، با به‌کارگیری مواد با کیفیت‌تر و گستره‌ی وسیعی از تجهیزات، از ارزش بیشتری در قبال مبلغ پرداختی برخوردار باشد

داستانِ سریالی و هیجان‌انگیز سری سوم ب ام و، از سال ۱۹۷۵ شروع شد. این اتاق در حال حاضر به عنوان پرفروش‌ترین محصول این خودروساز آلمانی مطرح است. نسل فعلی آن با کد F30 از سال ۲۰۱۱ بر روی خط تولید قرار گرفته است و مدل جانشین و کاملا جدید با کد G20 در حال طی کردن مراحل تکامل خود است و در سال ۲۰۱۸ معرفی خواهد شد. اخیرا مدل F30 در برخی موارد به روز شده است. ب ام و تمام تلاش خود را برای پیشرفت مدل بروزشده به کار گرفته است. به نظر می‌رسد که سری سه جدید، با به‌کارگیری مواد با کیفیت‌تر و گستره‌ی وسیعی از تجهیزات، از ارزش بیشتری در قبال مبلغ پرداختی برخوردار باشد. سیستم رابط کاربری در این اتومبیل، صفحه لمسی بزرگتری به نسبت گذشته دارد و از قابلیت انجام فرامین توسط صوت برخوردار است.

F30 Facelift (3)

F30 Facelift (2)

برای زیر کاپوت موتورهای مختلفی قابل سفارش است. قوی‌ترین مدل این اتاق مثل همیشه M3 نام دارد و در مدل بروز شده، افزایش قدرت و گشتاوری معادل ۳۰ اسب‌بخار و ۳۰ نیوتن متر را تجربه کرده است و قدرت آن در مجموع به ۵۰۰ اسب‌بخار رسیده است! این مدل فقط به صورت دیفرانسیل عقب قابل سفارش است، ولی برای تشنگان سرعت مدل M350i هم قابل سفارش است که قدرت ۴۲۰ اسب‌بخاری خود را به هر چهارچرخ تحویل می‌دهد. برای این اتاق، دو نمونه‌ی plug-in hybrid هم موجود است. نمونه اول یک واحد ۱.۵ لیتری است که در کنار یک مولد الکتریکی ۶۰ کیلوواتی انجام وظیفه می‌کند و دیگری، نمونه‌ی ۲ لیتری با یک مولد الکتریکی ۹۰ کیلوواتی. مقدار پیمایش در حالت تمام الکتریکی، در نمونه اولی ۴۸ کیلومتر و در دومی ۸۰ کیلومتر تعیین شده است. علاوه بر این‌ها ۴ پیشرانه‌ی بنزین‌سوز و ۷ مدل گازوئیلی، بسته به بازار عرضه شده بر روی این باواریایی قابل انتخاب هستند.

منبع: Car Magazine


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *