نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

بالاخره لامبورگینی شاسی بلند می‌سازد یا نه

تصویر شاخص لامبورگینی شاسی بلند

همه فکر می‌کردیم که لامبورگینی پس از نمایش آستریون کانسپت در ۲۰۱۲ انگیزه‌اش را برای تولید SUV از دست داده، ولی امروز خبر جدیدی به دستمان رسید که بهتر است بدانید

تا همین چند وقت پیش می‌گفتند «اسپرت‌ ساز را چه به شاسی‌بلند»، ولی گذشت زمان علایق را تغییر می‌دهد و کاری‌اش هم نمی‌شود کرد. بعد از هجوم سازندگان ماشین‌های اسپرت به تولید مدل‌های مختلف شاسی‌بلند، این‌بار لامبورگینی شانس خود را در این بازار بی قاعده امتحان خواهد کرد.

لامبورگینی شاسی بلند Urus

لامبورگینی ساخت خودرویی بلند قامت را از ۳۰ سال گذشته در کارنامه دارد و نمونه‌ی جدید باید جانشین مناسبی برای مدل قبلی باشد. از آنجایی که قرار است Urus شاسی‌بلند تند و تیزی باشد، بخش تحقیق و توسعه‌ی لامبورگینی تلاش بسیاری در قسمت پیشرانه و انتقال قدرت صرف می‌کنند.

لامبورگینی شاسی بلند

این خودرو با قلب تپنده‌ی V10 و ۵,۲ لیتری لامبورگینی هوراکان و سه موتور الکتریکی، به عنوان تنها مدل هیبریدی لامبورگینی تولید خواهد شد. Urus در کنار مدل‌های هوراکان و اونتادور به عنوان سربازان تنفس طبیعی، به سبد محصولات لامبورگینی خواهد پیوست. جالب است بدانید این شاسی بلند تنها به صورت هیبریدی عرضه نمی‌شود و امکان سفارش با پیشرانه‌ی توربوشارژ V8 با حجم ۴ لیتر وجود دارد.

لامبورگینی لوکس شاسی بلند

مسئول R&D کارخانه، آقای Reggiani گفته است؛ طراحی داخلی و خارجی Urus نسبت به کانسپتی که در سال ۲۰۱۲ معرفی شد، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را تجربه خواهد کرد و مدل نهایی همانی خواهد بود که از یک لامبورگینی خالص انتظار می‌رود.

لامبورگینی تجملاتی شاسی بلند

Urus سَنت آگاتای ایتالیا را از سال ۲۰۱۸ به سمت بازار فروش ترک خواهد کرد و با قدرتی بی‌نظیر و هندلینگ مثال زدنی، قواعد جدیدی را در دنیای سوپر SUV ها وضع خواهد کرد.

لامبورگینی uRUS

پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی آنچه در مورد شاسی‌بلندها نمی‌دانید را مطالعه کنید، در این نوشته راجع مدل‌های مختلف شاسی بلند و از باورهای اشتباه در این زمینه گفته‌ام.

برگرفته از motor1

اگر روزی سر و کله‌ی Urus در بازار داخلی پیدا شود، به نظرتان چه قیمتی رویش می‌گذارند؟ 🙂


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *