نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

این ‌ب‌ام‌و، با همکاری برلیانس در چین تولید می‌شود!

تصویر شاخص ب‌ام‌و سری یک سدان

ب‌ام‌و سال گذشته در نمایشگاه خودروی گوانگ‌ژو از یک خودروی مفهومی با نام سری یک سدان پرده‌برداری کرده بود، ساعاتی پیش تصویر مدل تولیدی آن را در معرض دید گذاشت

ب‌ام‌و که سال گذشته در نمایشگاه خودروی گوانگ‌ژو از یک خودروی مفهومی با نام سری یک سدان پرده‌برداری کرده بود، ساعاتی پیش تصویر مدل تولیدی آن را در معرض دید گذاشت. چین هم اکنون به یکی از وسیع‌ترین بازارهای فروش خودرو در دنیا تبدیل شده است، از این سو در چند سال اخیر مورد توجه خودروسازان مطرح واقع شده. لطفا برای مطالعه‌ی ادامه‌ی مطلب با کارنوتر همراه باشید.

فعلا همین یک تصویر از این خودرو منتشر شده، چشمان اخمالو با لبان خندان ترکیبی عجیب را خلق کرده که فقط به مذاق چشم بادامی‌ها خوش خواهد آمد! سری یک سدان که به صورت انحصاری برای مردمان این کشور طراحی و ساخته شده در کارخانه‌ای جدید با همکاری شریک تجاری ب‌ام‌و در چین ،یعنی برلیانس تولید می‌شود. سری یک سدان می‌رود تا با سدان‌های کامپکت مانند آئودی A3 و مرسدس CLA رقابت کند. ب‌ام‌و نقطه قوت نورسیده‌اش را فضای جا پای بیشتر نسبت به رقبا اعلام کرده، ولی سعی می‌کند سخنی از دفرانسیل جلو بودن آن به میان نیاورد! بله، این خودرو از همان پلاتفرم UKL این کمپانی بهره می‌برد که گذشته از این در خودروهای سری دو Active Tourer و Gran Tourer استفاده شده بود. دو رقیب اصلی سری یک سدان هم دفرانسیل جلو هستند که قابلیت سفارش به صورت چهارچرخ محرک را دارند، ولی برای ب‌ام‌و خیر!

احتمالا نمای عقب سری یک شباهت زیادی به نمونه‌ی مفهومی داشته باشد

احتمالا نمای عقب سری یک سدان شباهت زیادی به نمونه‌ی مفهومی داشته باشد

به عقیده‌ی من بشر به جایگاهی رسیده که روز به روز بیشتر بر روی دل سرپوش می‌گذارد و دنباله‌ روی تصمیمات منطقی‌ست. فلسفه‌ی وجود مرسدس و ب‌ام‌و های دفرانسیل جلو از همین موضوع سرچشمه می‌گیرد! دفرانسیل جلوها مصرف سوخت کمتری دارند و برای تولید‌کننده هم ارزان‌تر تمام می‌شوند. ولی از نقطه نظر لذت رانندگی حرف چندانی در قیاس با دفرانسیل عقب‌ها ندارند! البته خدا چه می‌داند؟ شاید اگر من هم جای هارالد کروگر (مدیر ب‌ام‌و) بودم، از سری یک تا هفت را دفرانسیل جلو می‌کردم و احتمالا انبوهی از پاداش‌ها به جیب می‌زدم و مدال‌های رنگ و وارنگ در گردن می‌آویختم! دفرانسیل عقب تمام کردیم، اجرتان با بنتلی و مازراتی!

منبع: ب‌ام‌و


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *