نوشته‌های محسن آریان ارجمند از دنیای خودرو

مرسدس الگانس با برابوس چه تفاوتی دارد؟

تصویر شاخص مرسدس الگانس یا برابوس

«اون الگانس مشکی رنگ رو دیدی؟» یا «باباش باراباس سوار می‌شه» اینها عبارات غریبی نیستند، ولی واقعا الگانس و برابوس چه هستند و چگونه وارد واژگان ما ایرانی‌ها شدند

آخرین نمونه‌های مرسدس‌بنز در ایران مدل‌های ۲۳۰E و ۱۹۰E بودند، که در اوایل دهه ۸۰ شمسی با ورود مرسدس‌های پلیس، ارج و قرب گذشته‌اشان را از دست دادند. پای صحبت مردم که می‌نشستی، C 240 پلیس را الگانس و E 240 را برابوس یا در مواردی باراباس می‌خواندند و در این میان افرادی هم گمان می‌کردند که الگانس پسوند نام مرسدس‌بنز است، البته در بعضی موارد شخصی به مخالفت می‌پرداخت و می‌گفت:

« اینا همشون C کلاس و E کلاس هستن، الگانس یه کلاسی از مرسدسه که هیچوقت تو ایران نیومد و خیلی خاصه»!

اما با آزاد شدن واردات، افرادی به اصل ماجرا پی بردند و تعدادی هم خیر. خلاصه اگر می‌خواهید بدانید لفظ الگانس و برابوس چگونه در گفتار مردم ریشه کرده، با کارنوتر همراه باشید.

الگانس از کجا آمد؟

نشان مرسدس الگانس

نشان رده تجهیزاتی معمولا بر گلگیر جلوی مرسدس‌ها نصب می‌شود

مرسدس‌بنز از دهه‌ی ۹۰ میلادی محصولاتش را در سه رده تجهیزاتی متفاوت عرضه می‌کرد:

  • کلاسیک پایین‌ترین رده در محصولات تولیدی بود، مثلا پوشش صندلی‌ها از جنس پارچه و در بعضی مواقع از شیشه‌ بالابر برقی درب عقب و آینه‌ی برقی و رینگ آلومنیومی هم خبری نبود!
  • الگانس رده میانی به حساب می‌آمد، داشبورد معمولا با رنگ کرم یا خاکستری قابل سفارش بود، صندلی‌ها چرمی و بیشتر ادوات دستی در مدل کلاسیک، جایشان را به تجهیزات برقی داده بودند.
  • آوانت‌گارد آخرین و گران‌ترین رده تجهیزاتی به شمار می‌رفت، رینگ‌ و لاستیک‌های پهن‌تر و بزرگ‌تر، صندلی‌های اسپرت، داشبورد مشکی رنگ، تعلیق اسپرت از مشخصه‌های این مدل هستند که البته تمامی این‌ها بسته به کلاس خودرو متفاوت است، مثلا در یک مدل فرق آوانت‌گارد با الگانس ممکن است تنها یک چراغ زنون ناقابل باشد!
داشبورد مرسدس بنز

داشبورد مشکی رنگ مرسدس‌بنز C کلاس با تریم چوب تیره در رده‌ی آوانت‌گارد

تکلیف الگانس دیگر روشن است، الگانس نه پسوند مرسدس‌بنز است نه یک مدل انحصاری. جالب است بدانید بیشتر مدل‌های وارداتی به ایران از همین رده هستند و مرسدس‌بنز چند سالی است که دیگر از این سیستم رده‌بندی تجهیزاتی برای محصولاتش استفاده نمی‌کند.

مورد دیگری که به تازگی در مرسدس‌های ایرانی مُد شده است و افراد را در تشخیص نمونه‌ی واقعی به دردسر می‌اندازد، مدل‌های اسپرت AMG هستند. مقاله‌ی این اسپرت‌‌های آلمانی در ایران، تقلبی هستند را حتما بخوانید، در این نوشته از سیر تا پیاز روش‌های تشخیص مرسدس‌های اسپرت AMG گفته‌ام.

برابوس از کجا آمد؟

لوگوی مرسدس بنز برابوس

Brabus با تلفظ آلمانی “برابوس” و انگلیسی “براباس”، یک شرکت خصوصی در آلمان است که مرسدس‌بنز استاندارد و کم‌زور از یک دربش وارد می‌شود و به صورت یک غول بی‌‌شاخ و دُم و پرقدرت از درب دیگر خارج می‌شود! این ساده‌ترین تعریفی است که می‌توان از برابوس ارائه داد. 🙂 این تیونر (منظور شرکتی که ماشین‌های استاندارد را به شکل اصولی تقویت می‌کند) برای بیشتر مدل‌های مرسدس‌بنز از اسمارت بگیرید تا مایباخ، خدمات ارائه می‌دهد.

تفاوت مدل‌های تقویت شده توسط برابوس با سایر مدل‌های کارخانه‌ای در چیست؟ 

برابوس راکت CLS کلاس

کسب سرعت ۳۶۵.۷ کیلومتری، برابوس CLS راکت را تا مدت‌ها به عنوان سریع‌ترین اتومبیل سدان مطرح ساخته بود

داخل این اتومبیل‌ها از چرم درجه‌ یک پوشیده می‌شود و صندلی‌ها با مدل‌ مسابقه‌ای لوکس تعویض می‌شوند. موتور به صورت اصولی از صفر تا صد تقویت می‌شود و مجموعه‌ی تعلیق و رینگ و لاستیک تعویض می‌شوند و در آخر کیت برابوس بر روی بدنه‌ی مرسدس جاگذاری می‌شود که شامل؛ سپر عقب و جلو و رکاب جانبی و اسپویلر و در مواردی کاپوت و گلگیر جلو می‌شود.

اگر می‌خواهید با جزئیات مدل‌های برابوس بیشتر آشنا شوید، این دو نوشته کمک‌تان می‌کند:

روح شیطانی در کالبد S Class  و  تحول C450 AMG به سبک برابوس

مرسدس‌بنز برابوس در ایران هم موجود است؟

800hp-brabus-sl-65-amg-black-series-2010-2

در یک کلام، خیر! از دیدگاه گمرکی‌ها برابوس‌ها از حالت استاندارد خارج شده‌اند و مجوز ورود به کشور را دریافت نمی‌کنند. ناگفته نماند در چند سال گذشته بعضی از علاقه‌مندان، مرسدس‌هایشان را به صورت شخصی به کیت بدنه و تریم داخلی برابوس مزین کرده‌اند.

لطفا این مقاله را برای آنهایی که در تشخیص مدل‌های الگانس و برابوس مشکل دارند، ارسال کنید.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *